Amikor regényt írsz, elengedhetetlen, hogy a szereplőidet úgy ismerd, akár a tenyeredet. Nem győzöm hangsúlyozni, mennyire fontos, hogy mindent tudj a szereplőidről, különösen a főszereplőről, így fog életre kelni és így lesz hiteles. Ebben a blogcikkben összegyűjtöttem a szereplőkkel kapcsolatos összes eddigi írásomat.
1. Szereplő? Téma? Cselekmény? Hogyan kezdjem a regényírást?
Ebben a cikkben megadom a kezdő lökést, amivel el lehet indulni egy új regény írásakor.
2. Ismerd meg a regényed szereplőit!

Amikor regényt írunk, valamennyire biztosan elképzeljük, eltervezzük a hőseinket. A jellemrajz mellett itt megmutatok még egy kiváló módszert a szereplőink megismeréséhez.
3. Hol keressek nevet a regényem szereplőinek?
Kényes téma a névválasztás. Ne legyen túl bonyolult, se túl hosszú, de azért illeszkedjen a szereplő jelleméhez, és még sorolhatnám. Ebben a cikkben számos segítséget kaptok a nevek kiválasztásához, legyen szó magyar, külföldi, vagy fantasybe illő nevekről.
4. Mi a szereplőid foglalkozása?
A könyvben szereplő személyeknek mindig van foglalkozása, munkája, szakmája. Legyen tudatos a választás! Ebben a bejegyzésben ehhez nyújtok neked segítséget.
5. Gondolkodhatnak-e a szereplőim?
Mennyiben veti vissza a cselekményt, ha leírjuk a szereplőnk gondolatait? Van jobb módszer is arra, hogy érzékeltessük, mit gondol a szereplőnk? Igen! Megmutatom egy brit író művét – nézd meg, Powys hogyan teszi ezt!
6. Válaszd a szereplőidet tarot kártyából!

Kellene még néhány mellékszereplő, de nem jut eszedbe semmi egyedi ötlet? Itt egy remek módszer arra, hogy érdekes embereket hozz a regényedbe.
7. Mennyire ismered a szereplődet?
Kitaláltam egy kérdőívet, ami megmutatja, mennyire ismered valójában a főszereplődet. Láss neki!
8. Hogyan mondta a szereplőd?
A párbeszéd elengedhetetlen része a regénynek. Az, ahogyan a szereplő megszólal, egy az egyben visszaadja annak jellemét, stílusát. Vannak például szófordulatok, amelyek csak az adott személyre lesznek jellemzőek, több ötletért kattints!
9. Megölhetem-e a szereplőmet?
Érzékeny téma, de elkerülhetetlen. Nagyon fontos, hogy legyen dramaturgiai célja a szereplőd halálának!
10. 4 tipp, hogy ne legyenek kétdimenziósak a szereplőink

Egy történethez sok minden adhat ihletet. Egyik ilyen a szereplő, akinek élőnek, kidolgozottnak kell lennie: mindegyiknek épp annyira, amennyire a történetben játszott szerepe megkívánja. Ezt az egyensúlyt nem olyan nehéz eltalálni; ebben a cikkben ehhez kapsz segítséget.
11. Lehet-e őrült a főhősöm?
Fontos, hogy egy szereplő érdekes legyen. Igen, akár még őrült is lehet! Gondolj bele, mennyivel izgalmasabb egy zakkant karakter, mint egy szürke kisegér típus. Ebben a cikkben ezt elemzem.
12. Fejtsük meg a regényhősök titkát!
Mitől népszerű Elizabeth Bennet vagy James Bond?
A KÖNYVTITKOK Klubban szeptemberben és októberben a szerepelőkkel foglalkozunk. Gyere, csatlakozz a csapathoz, vagy keress meg bátran és konzultáljunk a regényedről!
-
– KÖNYVTITKOK – Regényíró klub, féléves tagság54000 Ft
-
– SZTORILABOR – NOVELLAÍRÓ KLUB14999 Ft
-
– Regényíróknak: KNW NOVEL KLUBAkciós termék
39000 Ft33000 Ft