Mi érdekel egy olvasót?
Csodás élményben volt részem bő egy hete, amikor április 19-20-án Pécs környékén jártunk az Irodalmi karavánnal. Egy általános iskolában és egy gimnáziumban tartottunk rendhagyó irodalomórát, és meg kell mondjam, csodálatos élmény volt, amikor a felolvasás után odajöttek hozzánk a diákok, verseket, novellákat mutatva, és azt kérve, hagyjak ott nekik bármi regényt, mert az alapján, amit felolvastam, olvasni akarnak még tőlem… Engem főképp szakkönyvíróként, mentorként ismernek, így meglepett, hogy a novelláimmal arattam sikert, és persze rettentően jólesett. A sikeren felbuzdulva még több iskolába megyünk majd bemutatkozni, felolvasni, mert nagyon örülünk neki, hogy a fiatalokat érdekli az irodalom!
Képek: Palkó Attila
Mi érdekel egy írót?
Április 21-én, a Kis Könyves Éj keretében is tartottunk egy felolvasást (három fiatal költő-íróval a Lilaköd könyveskávézóban), majd következett az interaktív ÍRJUNK KÖNYVET! beszélgetés. Örömmel láttam, hogy kihasználtátok a lehetőséget, és éppen az ideális létszám jött össze az előadáshoz.
Képek: Lacza Virág
És hogy miről volt szó? Arról, amire a résztvevők kíváncsiak voltak:
- hogyan készítsek a blogomból könyvet?
- mitől jó a párbeszéd?
- hogyan lesz háromdimenziós egy szereplő?
- mi módon áruljam el azt, amit a könyv végéig titkolni akarok?
- mitől jó egy csatajelenet?
- ha a szomszéd fiúról mintáztam a karaktert, és a szereplő tényleg úgy viselkedik, ahogy ő, akkor hogyan másszak ki ebből a helyzetből?
- hogyan vigyek érzelmet az írásomba?
- mi történik a kézirattal addig, ameddig nyomdába kerül?
- milyen a jó fülszöveg?
Ezen kérdések egyikéről-másikáról írtam már cikket, ezt belinkeltem; a többiről meg fogok, úgyhogy kövesd továbbra is a blogot!
Ha minden kérdésedre azonnal szeretnéd a választ, ajánlom a HOGYAN ÍRJUNK KÖNYVET? c. kiadványomat is.
Ha még nem iratkoztál fel a hírlevelemre, kattints ide, hogy megkaphasd a legfrissebb híreket, értesülj az új blogcikkekről!