Kétségtelen, hogy amikor azon gondolkodsz, hogy a hagyományos kiadók megkeresése nélkül jelenteted meg a könyved te magad, akkor nagyon hamar jutsz arra a megállapításra, hogy két olyan magánkiadó van, aki nemcsak nyomdai tevékenységet végez, de a terjesztésben is segít: a Publio és az Underground (UGK).
*** frissítés, 2019. szeptember ***
A cikk 2016. áprilisban íródott. Azóta a Publio megvette az Undergroundot, így lényegi jelentősége az összehasonlításnak nincs, de meghagyom a cikket a blogon, mert sokan keresnek rá ezekre a kiadókra, és sok értékes hozzászólást olvashatsz a cikk alatt!
*** frissítés: 2017. szeptember ***
Az eltelt időben annyira megváltozott a Publio árképzése, hogy már egyáltalán nincs értelme összehasonlítani a két céget, mert a Publio díja elég rá, hogy megszerkesztesd a könyvedet egy igazi szerkesztővel, és kinyomtasd 200 példányban te magad, nincs szükséged kiadóra.
Ebben a cikkben foglalom össze a 2016-os évre vonatkozó információkat, illetve a véleményemet mindkét lehetőségről.
Kezdeti költségek:
A Publiónál már egyáltalán nem ingyenes a könyvkiadás, sőt, valószínűleg nem fogsz annyit sem keresni, hogy visszahozd a befektetés árát. A kiadás ugyanis havidíjas: 9900 Ft havonta – ez bizony 237.600 Ft összesen – mert te két évre adod át a kéziratod kizárólagos terjesztési jogát!
(Régebben még elvileg nem volt semmilyen díj. Gyakorlatilag azonban volt: ugyanis ha feltöltötted a kéziratodat (ezzel elfogadva a szerződéses feltételeket, azaz hogy a következő 24 hónapban nem adhatod oda senki másnak), akkor kaptál rá egy szövegjavítási árajánlatot. Ha ezt nem fizetted ki, nem jelenhetett meg a könyv. Ugyanígy fizetni kellett a borítóért is, vagy ha például azt szeretted volna, hogy a könyved fejezetcímei az oldal közepén legyenek. Ha eltértél az alapértelmezett betűtípustól és betűmagasságtól, akkor is fizetned kellett. Ha a leadott kéziraton változtattál volna, fizetned kellett. A szép belív költsége úgy 40.000 Ft környékén volt, ha nem kellett megrendelned a kötelező korrektúrát is – ennek átlagösszege 50.000 Ft volt.)
Az Undergroundnál ma 20.000 forint a beugró. Amit ezért kapsz: tördelik a kéziratot (pdf-ben adod le, olyan betűtípussal, ahogy szeretnéd, és ők automatikus tördelést hajtanak végre rajta, lehet a szövegben fekete-fehér kép, ábra), az elképzeléseid (és hozott kép) alapján tervezik a borítót.
Plusz szolgáltatások:
Mindkét cégnél igényelhetsz lektorálást, korrektúrát, igényes borítót, kézi tördelést – mindez pénzbe kerül.
Próbapéldány:
A Publiónál a negyedmillió forintért kapsz egy tiszteletpéldányt, de vigyázz: ez nem próbapéldány. Ha találsz benne olyasmit, amit változtatni szeretnél, azt csak plusz díjért cserébe teheted.
Az Undergroundnál jár neked egy próbapéldány. Ha változtatnál a kéziraton vagy borítón, megteheted. (Ha nagyon sok változtatást kérsz, az sok időbe telik és díjat is kérhetnek érte, de alap esetben – például azt kéred, hogy a tartalomjegyzék legyen inkább hátul – ingyenes.) A próbapéldányt persze vissza kell adnod.
Nyomtatott könyv formátuma:
A Publiós könyvek A/5 (illetve B/5) méretűek, nem kérhetsz más méretet. Ha Téged nem zavar, hogy a könyved szélesebb, mint a boltokban található, azaz olvasók által megszokott méret, akkor is érdemes megfontolnod, hogy vajon az olvasóidnak is rendben lesz-e a formátum.
Az Undergroundnál két méret közül választhatsz. Az A/5-ös méretet tankönyvekhez ajánlják, náluk rendelhető egy magasabb 123*199mm-es forma (mint például a képen látható Könyvbe zárt karácsonyok).
A könyv maga:
Sajnos azt tapasztaltam, hogy a vastagabb könyvek fóliája a széleken felpöndörödik, mindegy, hogy Publiós vagy UGK kiadványról van szó. Nyomdász ismerősöm ezt azzal magyarázta, hogy amikor digitális nyomdában készült könyvet ofszet eljárással fóliáznak (ami olcsóbbá teszi az eljárást), akkor fordulhat elő ez a jelenség.
Kiadó logo:
A Publiós könyveken mindig szerepel a logo.
Az UGK nem ragaszkodik a logóhoz, de alapesetben is csak a borító hátoldalán szerepeltetik.
E-könyvvel kapcsolatos tudnivalók:
A Publio e-könyvként is terjeszti a könyvedet.
Az Underground csak a nyomtatott könyvvel foglalkozik, te magad terjesztheted a könyvedet e-könyvként. (Ennek hogyanjáról írtam egy teljes könyvet, itt tudod megrendelni.)
A jogok (FONTOS!):
A Publiónál két évre adod át a kézirat terjesztési jogát MINDEN platformra és MINDEN nyelvre. Ami azt jelenti, hogy sehova máshova nem adhatod le a könyv kéziratát. Például nem töltheted fel a német Tolinóra, vagy nem fordíttathatod le és teheted közzé az Amazonon, továbbá a blogodon sem árulhatod közvetlenül. Ha lejár a két év, nem kapsz értesítést, neked kell emlékezned rá, és egy hónapon belül kell visszakérned a jogaidat, ha szeretnéd.
Az Undergroundnál pontosan két évre szerződsz, és CSAK a nyomtatott kiadásra. Azt kérik, hogy ez idő alatt más nyomdához ne vidd a könyvedet. Az e-könyv jogai nálad maradnak, és te terjesztheted a könyvedet más csatornákon is, az UGK-val megbeszélve.
Terjesztés:
A Publio a feltöltött könyvet e-könyvként is terjeszti, mégpedig igen sok platformon. Nyomtatott könyvként pedig a saját webáruházából értékesíti. Ha tehát a nyomtatott könyvet reklámozod, akkor a Publiós linket oszd meg a leendő vásárlókkal.
Az Underground csakis nyomtatott könyvként terjeszti a könyvedet, saját webáruházában. Korábban a Bookline-ra is kikerült a könyv, de az újonnan szerződő íróknak már nem jár ez a lehetőség. Kiajánlják viszont a könyvet a Könyvtárellátónak, tehát a könyvtárak rendelhetnek belőle, ha úgy látják jónak. Beszéld meg az UGK-val, hogy elintézhető-e, és hogyan, hogy a Bookline-ra, Libri oldalra felkerüljön a könyved, azt azonban érdemes tudnod, hogy a Bookline is tesz terjesztési árrést a könyvre. Például a 2999 forintért rendelhető Könyvbe zárt karácsonyok a Bookline-on 4.200 forintért kapható. (Kivéve, ha akció van, persze.)
A könyv gyártási ára:
Mivel mindkét cég print-on-demand (POD) technológiával dolgozik, ezért a könyvek gyártási ára magas lesz.
A Publiónál matematikai képlet alapján számolják a gyártási árat: 700 Ft + 7 Ft * oldalszám, ami egy átlagos 300 oldalas könyv esetében 2.800 Ft.
Az Undergroundnál a szokásos 300 oldalas könyv gyártási ára 2.200 Ft. Itt terjedelmi határok alapján számítják az árat.
(Ha nyomdába viszed a kéziratodat, ott példányszámtól függően jellemzően 500…1000 Ft egy könyv nyomtatási ára.)
A könyv eladási ára:
A Publiónál te határozod meg az e-könyv eladási árát. A nyomtatott könyv fogyasztói ára ez alapján automatikusan számolódik, az ár = e-könyv ára + nyomtatott könyv gyártási ára. (Te gyártási áron jutsz hozzá a könyvekhez.)
A kiszállítás díja 700 Ft (Pick-Pack pont), illetve 1350 Ft (futár). Győrben ingyenesen átvehető a könyv.
Az Underground azt kéri, hogy legfeljebb 500 Ft hasznot tégy rá a könyved gyártási árára, ez legyen az eladási ár az ő boltjukban.
Budapest belvárosában (Nyugati térnél) ingyenesen átvehető a könyv, illetve a kiszállítás postán történik 900 Ft ellenében. Aki pedig a Bookline-on vagy a Librin rendeli meg a kötetet, akár ingyen szállítással is hozzájuthat, illetve átveheti bármely Bookline/Libri könyvesboltban.
Az írói jutalék:
A Publiónál több eset lehetséges. Ha e-könyvedet valamelyik partnernél veszi meg a vásárló, az e-könyv árának 30%-kát kapod meg jutalékként, de ebből még levonják a másolásvédelem díját (50 Ft). Ha e-könyvedet a Publio oldalán veszik meg, a jutalékod 70%. Nyomtatott könyved jutaléka ugyanannyi, mint az e-könyvé (de nyilván nem jön le belőle az elektronikus másolásvédelem díja).
Az Underground azt kéri, hogy legfeljebb 500 Ft hasznot tégy rá a könyved gyártási árára.
A jutalék mindig bruttó összeg (azaz tartalmaz ÁFA-t, illetve adóznod kell majd utána).
Mennyi lesz a bevételed:
Vegyük azt az esetet, hogy egy év alatt 100 könyvet adsz el.
A Publiónál
…tegyük fel, hogy a könyvek nagy részét az ő webáruházukból adod el, mondjuk 70%-ot. Ekkor 70 könyv után kapsz 650 forintot (mert 1000 Ft volt az e-könyved ára), 30 könyv után pedig 250 forintot. Ez összesen 53.000 Ft. Az éves díjad legalább 118.800 Ft volt, tehát
mínusz 65.800 forinttal zársz. Igen. Veszteséggel.
Az Undergroundnál
…a hasznod 50.000 Ft, amiből lejön a kezdeti 20.000 Ft-os befizetés. (Ha emellett e-könyvként saját magad is értékesíted a könyvet, akkor a végösszeg más lesz. Például ha te magad árulod a blogon az e-könyvedet, ott 100% lesz a szerzői jutalékod.)
Tehát minimum 30.000 Ft bevételed bizonyosan várható.
Más írók véleménye:
Találkoztam írókkal, akiknek jó véleménye van az adott kiadóról, és olyanokkal is, akiknek nem. A magam nevében annyit mondhatok, hogy az UGK-val remek volt az együttműködés, pontosan úgy jártak el, ahogy megbeszéltük.
Azt fontos tudnod, hogy a szerződésed az adott kiadásra szól, akárkivel is szerződsz. Ha megváltoztatod a könyved címét, átírsz néhány fejezetet, törölsz egy jelenetet, hozzáírsz egy mellékletet – tehát érdemi változtatást eszközölsz rajta -, akkor ez a könyv már MÁSIK kiadásnak számít, tehát NEM vonatkozik rá a kiadóval kötött szerződésed.
Összegzés:
Ha a kiadást fontolgatod, azt gondold végig, mi fontos neked:
Könyvszerű könyvformátum?
Szép belív?
Bevétel?
A kész könyv vásárlói ára, azaz eladhatósága?
Te magad terjesztenéd az e-könyvet?
Barátságos ügyfélszolgálat, rugalmasság?
Ha megmaradsz az e-könyv terjesztésénél, a legegyszerűbb alternatíva a Smashwords.
Hozzátennél még valamit a fentiekhez? Várom hozzászólásodat!
Ha még nem iratkoztál fel a hírlevelemre, kattints ide, hogy megkaphasd a legfrissebb híreket, értesülj az új blogcikkekről!
43 hozzászólás “Regényírás magánkiadásban – Publio vagy Underground?”
A Publiónál nem hallottam, hogy ingyenes lenne, ők a 30.000.-Ft-os klubkártyával adnaki ki könyveket. Egy ilyen ingyenes akció volt, ott is kiderült rögtön utána, mégiscsak kell fizetni azt a 30.000-et!
A szerzői jutalékot pedig ismerőseim szerint nem hajlandók kifizetni, megpróbálnak rávenni, hogy vedd meg belőle náluk a saját könyveid. Én még nem próbáltam kifizetést kérni…
Ami nagyon nem tetszik, hogy nem lehet venni bármennyi saját példányt, min.20 db-ot kell venni, ami kiszámolható, mennyibe kerül egy átlagos 2-3000.-Ft-os könyvnél!
Köszönöm a hozzászólást, főleg, hogy nekem csak az Undergroundról van elsőkézből infóm 🙂
Kitől hallottad, hogy nem fizetnek ki, hanem inkább a vásárlásra beszélnek rá? Az én esetemben pont azért beszéltek rá a vásárlásra, mert ha leadóznék belőle, akkor nagyon keveset kapnék, így meg az megvan könyvben amit eladhatok elajándékozhatok. Sajnos az adózás nem egyszerű, nagyon sokat elvisz. És erről megkaptam minden tájékoztatást. Aztán ezután úgy döntöttem, hogy inkább levásárolom az összeget.
Árpi, az adózás annyi, hogy hetes adószámmal beadsz egy (ingyenesen készített) számlát, majd az éves SZJA-bevallásban beállítod a tárgyévi összeget. A 90%-a után fogsz 16% SZJA-t fizetni. Ez azért nem olyan vészes.
Én 1,5 évig voltam Publio szerző, ez idő alatt 5-6 alkalommal próbáltam kifizetést kérni, de a végén mindig rábeszéltek a saját könyvvásárlásra, egyéb szolgáltatások igénybevételére… Összesen 2 alkalommal került sor kifizetésre. Egyébként a könyvek megvételéből miért nem kell adózni? Nagy bruttó-nettó kavarás megy ott, de lehet hogy csak én nem értem…
Én a Publionál adattam ki tavaly nyáron az első regényemet. Az akció keretén belül teljesen ingyenes volt a kiadás. A borítót én adtam. Abban az időben nem számoltak fel ezért sem extra összeget. Semmilyen rejtett költség nem volt. Emiatt is döntöttem akkor mellettük. Hogy azóta volt-e ilyen akció náluk, azt nem tudom.
Viszont az elmúlt hónapokban több Publio és Underground könyv is megfordult a kezem között. Látványos eltérés van a kettő között külsőre. Sajnos nem a Publio javára. Értem itt a tördelést, ragasztás minőségét.
Viszont mindkét kiadó hátránya a nyomtatott könyvek ára. Sajnos a nagy könyváruházak által terjesztett könyvek árával sem az Underground, sem a Publio nem tud versenyezni. És valljuk be őszintén, de az emberek többsége itthon még mindig a nyomtatott könyveket preferálja.
Csak egy példa: Outlander 3. rész. Két kötet (512+640oldal), kemény kötésben: 4919Ft. Ez 4,27Ft/oldal. És ez a nem mindegy. Innentől pedig nehéz versenyről beszéli.
Én csak az Undergroundot ismerem, az amit leírtál szerintem teljesen korrekt:-)
Sokat tudnék mesélni a Publioról, és arról kedves ügyvezetőről aki úgy hazudik, akár a vízfolyás. Szándékosan ad ki hibás könyvet, majd rád fogja, hogy te hibáztál, és fizess, vegyél kártyát, akkor lehet javítani. Grrr, nem is mondom tovább, annak idején írtam róla. Itt olvasható az egész ronda sztori:http://apryly.cafeblog.hu/2015/10/08/harc-a-publio-kiadoval-avagy-a-dolt-betu-kiegyenesedese/
http://apryly.cafeblog.hu/2015/10/09/amikor-a-publio-zsarolni-kezd/
Ja, és elnézést, amiért nem kendőzöm a véleményemet egyéb dolgokról sem, természetesen olvastam már magánkiadásban megjelent kiváló könyvet is.
Sajnálom, hogy rossz tapasztalatod volt 🙁
Teljesen egyetértek. Én több pert is kilátásba helyeztem irányukba alapos okok miatt és láss csodát, kiengedtek a 8 éves szerződésből a Publio-nál. Az elégedetlen volt szerzőtársak azóta is könyörögnek a receptért… Bár úgy hallottam az újaknak a kötöttség már csak 2 év.
Nem állt szándékomban a Publio oldalára állni. Annak ellenére, hogy nekem is volt jó néhány vitám velük, mégis a pártjukra állok. Kezdjük azzal, ha az ember üres zsebbel vág neki, más választási lehetősége nem nagyon van.
Hangsúlyozom, hogy csak az ingyenes oldaláról beszélek!
Ők felállítottak egy sablont, és minden művet ebbe szuszakolnak. Lehet háborogni ellene (én is azt tettem), de tudomásul kell venni, ennél olcsóbban sehol se tudjuk kiadatni a könyvünket.
Nekem nem jelentet gondot a jutalék kifizetése, nem akartak rábeszélni könyvvásárlásra sem, egyszerűen átutalták az összeget.
Ha valaki igényesebb kivitelt, egyéni elképzelést kíván, annak bizony ki kell nyitnia a pénztárcáját. A Publionál öt könyvem (hatodik folyamatban) jelent meg, de mindezek ellenére magam is kacérkodok másik kiadó gondolatával.
Egy dolgot vegyünk figyelembe, ezek a kiadók pénzből élnek, vagy előre fizetünk, vagy az eladási árból veszi le a részét. Ez utóbbi esetében ő hitelez nekünk, felvállalva azt, hogy ha a kutyának se kell a könyvünk, ingyen dolgozott rajta. Vajon a szidalmazók is megtennék ezt?
Igen, egyébként el vagyunk kényeztetve itt Magyarországon. Az Amazon csak a platformot adja azoknak, akik feltöltenék a könyvüket akár e-könyvként, akár nyomtatva. Van szoftver a tördelésre, a borítótervezésre, oldd meg magad – és egyébként lefuttatnak egy helyesírás-ellenőrzést is. Ha ez a teszt negatív, illetve túl sok panasz érkezik a könyvre (egy csillagos értékelés, visszavásárlási kérés), akkor törlik is a könyvet a szerverről, hogy ne rontsa a cég hitelét. Az is igaz viszont, hogy automatikusan fizetnek, még csak kérni sem kell.
Kedves Zsanna!
Örülök,hogy téged nem vertek át. Tőlem bezsebeltek 100.000 Ft-ot és amai napig nincs meg a könyvem. 2naponta kapok egy borzalmas belívet és az időmet a hülyeségük javítgatásával töltöm. Utána se javítják ki és még 3-4 hibát beleraknak. Idegtép és ocsmány az egész. Én fizettem volna egy szép könyvért mert nem szerettem volna lejáratni magam, de amit eddig tapasztaltam az borzalmas. Én mennék máshova és vinném a pénzemet is. Nincs kedvem szégyenkezni.
Krisz!
Az lenne a kérdésem, hogyha már egy megjelent könyvemnek a címét, borítóját, és fülszövegét megváltoztatom, akkor kiadhatom-e egy másik kiadónál? Unterground. Olvastam az írásodban, hogy ilyen formában nem kell megvárni a könyvre adott nyolc éves elkötelezettséget.
Azt javaslom, hogy a beltartalmon is változtass, hogy ne foghassa rá senki: ez ugyanaz a könyv, csak más a címe/borítója. Előtte én a helyedben tennék egy próbálkozást a Publiónál, kérve őket, engedjék el a nyomtatott könyv terjesztési jogát. Hátha 🙂
Krisz humorérzéke magasan fejlett! ;-))) A Publio csak kevés embert enged ki a 8 éves szerződésből… Kemény bizonyítékok és ügyvédi közreműködés kell hozzá… Náluk üzleti titok kategória, hogy kit hogy húznak csőbe. Hallgatni arany! 😛 Nekem is megtiltották, hogy megpróbáljam amit Éva kérdezett, mert úgyis rájönnek. Amikor házon belül adtam ki ugyanazt új borítóval és címmel (megkerülve az 50 ezres módosítási díjat) megtagadták, hogy az előző könyvet kivonják a forgalomból – a szerződésre hivatkozva. Amikor pedig érdekük úgy kívánta közölték, hogy rontom a cég jó hírnevét azzal hogy a régi verziók nincsenek kivonva… ;-))) Mondjuk az abból adódott, hogy csökkentett jutalékot akartak fizetni, mert Amazonon túlságosan levittem az árat, ahogy nekik már nem éri meg és egyszerűbb volt erre hivatkozva visszavonni az angol nyelvű könyveimet. A legcsúnyább része a bizniszüknek a ‘marketing’ ígérete, amin a legtöbbet szeretnék keresni, mondjuk egy könyvesbolti értékesítés engedélyezése kapcsán…
Megtiltották? Egy írónak, hogy írjon?
Kvázi a tisztességes könyvesbolti értékesìtés is meg van tiltva P. szerzőként, ha nem tömi meg valaki a kiadó zsebét százezrekkel pl. marketing cìmszó alatt. Persze ez az új vesszőparipa most, hogy mindenki számára elérhetővé teszik, aha… 😀 Pl. 500 könyv kiadása megvan 385 ezerből, a P.-nél 550 ezer az ‘ajánlat’… A különbözet zsebbe megy. Bizományos értékesìtésbe átveszik a könyvet nagykeren keresztül is, nem kell kiadói ajánlás hozzá. Lehúzás egész…
Köszönöm az információt, pont ez kellett nekem! 🙂
Tisztelt Krisz!
Én főképpen a nyári vakáció ideje alatt igyekeztem bevett könyvkiadókkal vagy személyes megkeresés útján, vagy pedig bevett sémákat követve emailben érintkezni, és sajnos le kellett vonnom előbb-utóbb azokat a kissé vegyes, de leginkább szomorkás következtetéseket, hogy, akinek nincsen sem jövedelme, sem pedig különálló tőkéje hozzá, hogy gyakorlatilag Önmaga finanszírozza önmagának az írásműveit, és kreatív szellemisége produktumait annak sajnos majdhogynem a nullával egyenlőek az esélyei hozzá, hogy egyáltalán a széleskörű olvasóközönség egyáltalán megismerhesse a nevét, és jövedelemhez is hozzátudjon jutni! A legnagyobb probléma, hogy főként a Publio és az Enkiadom e-book könyvfeltöltésekkel kapcsolatosan, hogy bár azt írták, hogy az online tanácsadás ingyenes és segítőkészek lesznek; ám valójában a bevett sablon mintaszövegeken túl egyáltalán nem segítették hozzá az embert, hogy kéziratát megfelelően megtudja formázni, hogy elfogadható e-book jöhessen létre! Szép napot mindenkinek!
Szia Krisz!
Már megint itt téblábolok, és valami alapvetőt szeretnék kérdezni, mert nagyon nem áll össze a kép. Tehát vannak kezdeti költségek (pl.: Undergroundnál 20eFt) és utána a gyártási költségek. Ez azt jelenti, hogy nagyobb példányszámnál millió fölötti összegeket kell kifizetni?
Köszönettel: Anikó
A gyártási költség alapvetően nincsen. Csak akkor fizeted, ha előre legyártatsz valamennyi példányt, mert mondjuk a Libribe szeretnéd vinni. De ha van pénzed erre, és a Libriben szeretnél ott lenni, akkor a magánkiadás a legjobb megoldás, tehát amikor a kiadó helyett nyomdának küldöd a kéziratot. (A könyveket a nyomdából meg átviszed a nagykernek.)
Sziasztok!
Mindenekelőtt köszönöm, hogy mindannyian leírjátok a tapasztalataitokat.
2-3 héten belül elkészül az első könyvem kézirata. Magyarországon szeretném kiadni, mert ott szeretnék segíteni. Viszont Costa Blanca-n élek. Nem azért élek itt, mert felvet a pénz. Egyszerűen nem mertünk otthon maradni.
A Publio ma azt írta nekem, h csak akkor tudnak árajánlatot adni, ha elekronikusan és szerkeszthető formában elküldöm a kéziratot. Csak hát közel 3000 km távolságról könnyebben átverhetik az embert.
Krisz, nem vagyok biztos abban, hogy jól értettem, amit írtál…
Tehát, amennyiben van megbízható lektor ismerősöm, és szintén megbízható nyomdai kapcsolatom, akkor ez már elég ahhoz, hogy legyártassak és kiadjak egy könyvet? Már akkor persze, ha bármelyik könyvellátó befogadja?
Kérlek Titeket, okosítsatok ki. Ilyen távolságból nehéz hiteles információhoz jutni…
Nagyon köszönöm!
Bernadett
Kedves Bernadett! Vagy teljesen magánkiadásban, vagy hagyományos kiadónál javaslom megjelentetni a könyveket. Írok neked levelet ezzel kapcsolatban.
Sziasztok! Én azt tenném hozzá, hogy az UGK nem kéri vissza a próbapéldányt. Az a szerzőnél marad. 🙂 Legalábbis, nekem így volt. ^^
Mindkét kiadótól fordultak meg a kezemben könyvek. Aki jót akar magának saját zsebből nézeti át szerkesztővel és lektorral, mert ez a két kiadó konkrétan telibekaksizza milyen minőségű tartalmat adnak ki. Sajnos ezt tapasztalom mindkettőtől. 🙁
Én a Publionál próbálom 1 éve kiadatni a könyvemet. ( a szerződésben az van, hogy 1 éven belül ki lesz adva, hát nem így lett) Már nagyon megbántam az egészet. Pocsék módon küldik vissza a belívet, pedig megfizettem a drágábbat, mert tele van értékes grafikákkal is. 1 hibát kijavítanak 3-at beletesznek. Olyan mintha nem értenének magyarul. Az ember idegrendszere kikészül. Pl. a magyar szavak között nem ismerték fel a görög szavakat. Hihetetlen. Vesztemre kértem a jogi védelmet is, de annak az árát most visszakövetelen. Megírom nekik, hogy ha megint rossz lesz a belív kérem vissza az összes pénzemet, ha nem akkor feljelentem őket. és fel is fogom. Ja és eddig 2 db e-könyvet adtak el 600 Ft-ot kerestem vele és kb. befizettem 80.000 Ft-ot. Pontosan nem számolom ki. Én még nem a havidíjasban vagyok. Az ingyenes könyvkiadás egy nagy kamu. A borító ingyenesen úgy néz ki, hogy a kép egy kis csücske látszik csak. A tördelést mindenképpen meg kell fizetni , az is egy kamu. Szemét munkát adnak ki a kezükből. Szerintem is direkt csinálják. Valószínűleg most jön majd a bíróság nálam is.
Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt 🙁
Szia!
Téged nem ismerlek, én már kiszálltam ebből a csapdából, nekünk 2013-ban még 8 éves szerződés volt a publio-val. 5 évig húzta a bőrt rólam. Menekülj!
Akkor még tényleg ingyenes volt a feltöltés, de olyan vacak volt a konverterük, hogy 3 hét volt, mire feltöltöttem. Vagy csak kamuzott, a szöveg: Nem sikerült, 6000 Ft-ért megcsináljuk 😀
Hatvan éves kanadai üzleti élet tepasztalatai után sajnos be kell vallani, hogy a legrafináltabb szélhámosság amivel dolgom volt közel sem ér fel a Publio nyilt rabló rendszerével. Nincs határ ha hanfitársak megkopasztásárol van szó. Aki ezt kitalálta, közönséges bünöző, nőjjön köröm a fütyülőjére.
A Publio velejéből romlott. 5 éven át nem fizetett, még ő tette kötelezővé, hogy a saját honlapomon őt hirdessem, kezdőként el is fogadtam, és csak vártam a csodát. A bevételeimet láttam, a számlákat elküldtem, de soha nem vette át, tíz éve itt őrizgetem a tértivevényes át nem vett leveleket, amiket visszahozott a posta.
Mielőtt bárki is választana a két kiadó közül (Underground vagy Publio), javaslom pillantsatok rá a cégadatokra. Mivel augusztus eleje óta a székhely, a postacím és az ügyvezetőjük is megegyezik, nagyon úgy fest, hogy egyesültek. Azóta az Undergroundnál több szerző könyvét is levették a kínálatról.
Köszi az információt! 😉
Valóban egyesült a két cég. Ami azt jelenti, hogy ugyanaz lett a vezető, aki korábban a Publionál. Nekem mind a két kiadóval van tapasztalatom. Most, hogy Mr. N lett a vezér, azt kell, hogy mondjam, ezzel elvesztettünk egy remek kiadót, alternatívát a Publióval szemben. Most már az Undergroundnál is ugyanaz a lekezelő stílus van. Nincs korrekt válasz, és korrekt együttműködés sem. Van, hogy napokat kell várni a válaszra. Remek lenne egy korrekt alternatíva. Ha tudtok ilyet, akkor jelezzétek 🙂
Kedves Kiara!
Mivel ez egy pénzügyi befektetés a kiadók részéről, így nincs olyan, aki bármit megjelentet, és a szerzőnek nem kell érte fizetni. Vagy a hagyományos kiadóknál lehet próbálkozni, vagy a magánkiadás a másik út. A kiadásnak akkor van minimális anyagi vonzata, ha te magad jelenteted meg e-könyvben a művedet. Erről szól a Könyvkiadók kíméljenek. 🙂
Kedves Ilona!
Nem a pénzzel van gondom. Persze, jobb lenne,h a több lenne 🙂
Nekem azzal van gondom, hogy korábban volt egy normális menedzsment az Underground kiadónál, akik ember számba vették az írókat, míg a Publiónál mindig is lekezelő, lenéző volt a hozzáállás, ami a két cég egyesülésével már az Underground kiadónál is megjelent. Bárhol, bármilyen szolgáltatás igénybevételénél, vagy akár egy sima közértben is az eladók, ott dolgozók kedvesen, barátságosan állnak hozzá a vásárlókhoz, ügyfelekhez, hiszen az ügyfél/vásárló van értük, és nem fordítva. Ebből van a pénzük. Íróként tudom, és rajtam kívül a legtöbben tudják, hogy ebből nem fognak tudni megélni, nem lesznek híresek. A legtöbben csak szeretünk írni, és szeretnénk a kész regényünket kitenni a polcunkra. Ehhez lenne jó egy olyan kiadó, aki korrekt áron, nem lekezelő, bunkó stílusban beszélne velünk, akik mind megtiszteljük őket azzal, hogy az erre szánt, félre tett pénzünket hozzájuk visszük.
Értem, mire gondolsz. Alakulóban van ilyen is, két érdekes (érdemes) céget fedeztem még fel és írok is róluk, tervezek velük interjút, hogy jobban értsem a működésüket. Addig is szíves figyelmedbe ajánlom a Garbót és az ATP-t, mindkettejükről van interjú itt a blogon. Ők elég kicsik ahhoz, hogy szóba álljanak a szerzőkkel!
Köszönöm szépen a tippet 🙂
A hétvégén utánuk is nézek 🙂
A Publiónál adtam ki egy könyvet. Nem kértem szerkesztést tőlük. Ennek ellenére belenyúltak a leadott szövegbe, és kivették belőle az összes soremelést, ami fejezetekre bontotta volna a könyvet, hogy kevesebb papírra ki lehessen nyomtatni. A könyv szövege rögtön a címlap után kezdődik, ahol a kolofon helye lenne, mert az az oldalt is kivették. Aztán anélkül, hogy ezt a szörnyedvényt megmutatták volna, megvetettek belőle 20 példányt, ez volt a feltétele, hogy a nyári roadshow-n részt vehessek. A roadshow jelentős része elmaradt. Utána meg közölték, hogy könyvesboltba nem fogják kiajánlani a könyvemet, mivel nem rendeltem náluk szerkesztést. Mondjuk, ahogy kinéz, ezt én sem akarom mutogatni senkinek. De nem tudom felmondani sem velük a szerződést, hogy máshol újra kiadjam. Soha többet nem adok semmilyen anyagot oda ezeknek a kontároknak.
Sajnálom, hogy rossz tapasztalatod volt 🙁
Remélem sokan olvassák ezeket a sorokat. Szomorú, embert nem kímélő üzletemberek.
Engem az Undergroundnál érdekelt a könyvkiadás, de így hogy a Publio megvette, meg a levesebe. Esetleg tudtok/létezik más könyvkiadó ami még a Publio konkurenciája lehet?
Vagy egyéb esetben csak magánkiadás létezik. (Ebből csak a Könyvműhely nevű oldalt ismerem.)
Nem tudok ilyesmiről, ami kár, mert nagyon jó lehetőség volt. Vannak még olyan kiadók, ahol ha fizetsz, kiadják a kéziratot, de itt a szolgáltatásért lényegében a profitodat adod oda, és nem is lehetséges a POD.
A Könyvműhely egy nyomda, és persze jól pozicionálja magát, de ha nyomdaként nézed az árait, akkor kiderül, hogy nagyon drága.