Hallottál már Jentetics Kingáról? Ő az egyik, aki a Forbes 30 alatti ígéretes tehetség listájára magyarként felkerült. Mégpedig az e-könyvterjesztő platformjával.
Ha te is keresed a legjobb megoldást az e-könyveid terjesztésére, nos, könnyen lehet, hogy megtaláltad!
Mai nap beszéltem Kingával és megkérdeztem tőle a részleteket. Azt kell mondjam, a PublishDrive fantasztikus előnyökkel bír. Íme:
1) Nem kér tőled exkluzivitást.
Egyrészt a könyvedet árulhatod te magad, a PublishDrive nem köti meg a kezed.
Másrészt itt te döntöd el, hogy a PublishDrive-tól kéred-e, hogy kitegye például az Apple boltjába, az iTunes/iBooksba, vagy a Google Playre, vagy a Kobóra stb. Te választod ki az üzleteket, ahol az e-könyvedet elérhetővé akarod tenni. Ami azért jó, mert ha már fent van a kötet a Smashwordsnél, akkor itt a PublishDrive-on csak azokat a boltokat kéred, ahol még nem járt. Például a TookBookot, ami a horvátországi e-könyves webáruház.
Harmadrészt a megbízást bármikor visszavonhatod, ha meggondolod magad. Nem kötöd le magad sem 8, sem 2 évre, de még egy napra sem.
2) Jó az árazási modell.
*** 2020-as frissítés***
A cikk 2017-es megjelenése óta többször és sokat változott a szolgáltatás árazása. 2020-ban átálltak a címenkénti kb. 3000 Ft/hó díjra, ami szerintem magas, elég sokat kell eladnod ahhoz, hogy jó legyen a megtérülés. Ennél kifizetődőbb, ha a Smashre töltöd föl a könyveidet és a hazai terjesztőkkel megállapodsz külön. (Lásd Könyvkiadók kíméljenek!)
Nem fizetsz előre semmit, de semmit a világon. Csak az eladás után fizetsz jutalékot, ami a neked járó pénz 10%-a. De ez még semmi, mert kedvezőbb jutalékot harcoltak ki neked, mint amit a Smash és a többiek! Az Apple-nek például csak 30%-ot fizetnek.
3) Nem kell számlát beadnod.
Ők küldenek igazolást a kifizetésekről, neked nem kell a számlával bíbelődnöd. (Persze attól még adózni kötelességed, akárcsak az Amazonos vagy Smashes bevételed után.)
Cégként (jogi személyként, pl. bt., kft.), egyéni vállalkozóként és adószámos magánszemélyként is tudsz velük szerződni.
4) Nem kell kész epub állomány.
*** 2019-es frissítés***
Korábban a PublishDrive nem konvertálta neked a könyvet, legalábbis ingyen nem, de ezen változtattak. Útmutatót tettek fel az oldalra a szükséges lépésekről, hogyan oldd meg náluk ingyen.
Ha mégis magad konvertálnál, ennek menetéről írtam a Könyvkiadók kíméljenek!-ben.
5) Főképp e-könyvről beszélünk.
A PublishDrive (egyelőre) nem foglalkozik nyomtatott könyvekkel. Kifejezetten e-könyvterjesztőként lépett piacra, ők kezelik a nagyobb magyar kiadók könyveit (Libri, Bookline, Athenaeum stb.), és igen nagy külföldi kiadók is szerződést kötöttek velük.
Tervezik viszont a hangoskönyvek bevezetését!
6) 400 boltba terjesztenek.
Magyar partnereik között szerepel a Libri, Líra, Bookline, Multimédiaplaza, ipubs és az E-letöltés, a DiBook és a Book&Walk is.
A nemzetközi partnerek között megtalálod a nagy amerikai platformokat: Amazon, Kobo, Apple, Scribd, Googe Play, az amerikai könyvtárak – ez semmi, de ott vannak az európai cégek is: a horvát TookBook, a német Tolino és Ciando, a spanyol Casa del Libro vagy az indiai Rockstand… és gondolhatod azt, hogy ez neked fölösleges, mert magyarul úgyis a Librin vásárolnak az olvasóid, de képzeld, hogy Kingáék nemrég elemezték az eladási adataikat, és a magyar könyvek 40%-át külföldön töltik le az olvasók (tényleg külföldön, tehát a Google Play magyarországi eladásait is hazai eladásnak vették). Szóval klikkelj csak rá a külföldi platformokra nyugodtan!
7) Nincsen ingyenes könyv.
Ha ingyen szeretnéd adni a könyvedet, az itt pénzbe kerül. Ingyenesen tehát az ekonyv.hu-n és a DiBooknál közvetlenül leadva tudod árusítani a könyvedet.
8) Angol nyelvű a felület.
*** 2019-es frissítés***
A cég sok dolgozója magyar, korábban magyarul is lehetett nekik levelet írni, de most már az angol nyelven való kommunikációt kérik, és nem fogadnak közvetlenül e-mailt, ezen a felületen hagyhatsz üzenetetet!
Tehát:
Ha tetszik neked a PublishDrive, és örülsz, hogy megírtam ezt a tájékoztatást, akkor kérem, hogy ezen a partnerlinken keresztül regisztrálj az oldalra!
Ha pedig van még kérdésed, megjegyzésed, kommentben jöhet!
Ha még nem iratkoztál fel a hírlevelemre, kattints ide, hogy megkaphasd a legfrissebb híreket, értesülj az új blogcikkekről!
17 hozzászólás “E-könyvkiadás egyszerűen? PublishDrive!”
Szia Krisz!
Nincs új információd, még mindig csak adószámmal rendelkezőkkel állnak szóba?
Üdv. Anikó
De, köszi, hogy figyelmeztettél, lezongorázták még egyszer és annyira bonyolult az adószámos magánszemély, hogy nem vállalják. A NAV szerint ilyen esetben előleget kellene fizetniük a szerzői jogdíjra…
Kedves Anikó! Zsófi vagyok a PublishDrive-tól. Jó hírem van: Március elsejével változott a szerződés, adószám nélküli magánszemélyek könyveit is szívesen várjuk.
Kedves Krisztina!
Több minden részletkérdésem lenne az e-könyvkiadással ( PublishDrive) kapcsolatban. Van-e valaki, aki elérhető, és minden kérdésemre hiteles választ tud adni?
Köszönettel.
Írj nekik: support@publishdrive.com (magyarul).
Köszönöm!
Koszonom, ez is szuper volt- meg azt nem tudom, hogy a hagyomanyos konverterek lehetove teszik azt hogy PDF bol konvertlajanak mikozben a konyvemben van 25 teljesen szines oldal mivelhogy azok fotok, irtam a publish drive-nak,hogy vajon ok tudnak-e ebben segiteni, meg nem kaptam valaszt. Neked esetleg van ezzel kapcsolatosan megoldasod?
Meg azt is szeretnem megkerdezni, hogy vajon mit javasolsz Calendar kiadasra, olvastam ahhoz nem kell ISBN, gyonyoru fotoim vannak, -igen ugy kezdodottt, hogy masoknak nagyon tetszett. Elore is koszonom!
Pdf-ből nem lehet értelmesen konvertálni, csak külön program segítségével. Nekem is van ilyenem, ha a PD nem tud segíteni, küldd át emailen a pdf-et és megnézem, tudok-e vele tenni valamit.
A naptárhoz szerintem kell ISBN, ha boltban akarod árulni és 50-nél többet nyomtatsz. Annak 27% lesz az ÁFA-ja, és szerintem a nagyker ugyanúgy beveszi terjesztésre, mint a könyvet, de nyomtatás előtt azért még kérdezz rá. (Nekünk is megírhatod, mi lett belőle!)
Gondoltak már arra, hogy létre lehetne hozni egy olyan céget, akivel a szerzők, mint magánszemélyek szerződnek (munkavállalóként?) és ez publikálja a műveiket, azaz irodalmi ügynökként, közvetítőként dolgozik a szerző és a publishdrive között? 10%-os részesedésért nekem megérné, hogy ne kelljen a részletekkel bajlódnom és az adózásomat is rendezhetné a cég.
Senki nem fog ilyen céget létrehozni, mert mindenféle járulékot kell fizetni a munkavállalók/hetes adószámmal beszámlázók után, senkinek nem érné meg 🙁
Kedves Krisztina!
ÁFA mentes KATÁSként a Publishdrive-on keresztül hogyan zajlik a számlázás és az adózás?
Milyen tevékenységről kell a számlát kiállítani (ahhoz kell-e végzettség)?
(12M alatt) Kell-e pluszban adózni? (SZJA / ÁFA)
Van-e ezzel kapcsolatban magyar tapasztalat / kontakt?
Hálás köszönettel:
Zsíros István
Kedves István! Írj nekik: support@publishdrive.com (magyarul).
Szia, nekem nem jelenik meg a magyarra átkapcsolás lehetősége, eleve preferences opció sincs.
Kedves Judit! Úgylátom, újrahúzták az oldalt, most több minden nem működik. Elképzelhető, hogy ezt az oldalt már nem is fordították le magyarra, de írj nekik nyugodtan és kérdezz rá!
Szeretném kiadatni már nyomtatásban megjelent verses kötetemet e- könyvben is.
Van kész anyagom eBOOK, mibi, PDF formátumban, szeretném kérni segítségüket.
Tisztelettel: Hecz János Sándor.
Nincs ingyenes szolgáltatás a PublisDriveon. Ma töltöttem fel első könyvemet és kiderült, hogy 2019 szeptember óta csak tagsági befizetéssel közvetítenek. Viszont akkor nem vesznek el részesedést. Meglátom, hogy a továbbiakban mennyire tartják a vonalat és nem derül ki megint egyéb „félreértés”… Egyébként túl szép lett volna, hogy kezdő írók ingyen kezdjenek publikálni. Ezek szerint nem érte meg a részesedéses vállalkozás, ami azt sugallja, hogy legtöbb ekönyv nem „piacképes”.
Valóban, jelenleg 3000 Ft/hó a szolgáltatás ára, köszönöm az emlékeztetőt, javítom a cikkben is!