Új év, új kezdet.
Eddig csak halogattad a regényírást? Itt az ideje, hogy komolyan nekiláss végre!
Ebben a cikkemben már beharangoztam, hogy indítok egy olyan cikksorozatot, amellyel minden hónapban hozzásegítelek a regényed megszületéséhez. Ez azt jelenti, hogy 2021-ben minden hónap első péntekjén keresd a friss blogposztot, mert ez rengeteg tippet fog adni neked ahhoz, hogy az év végére összeálljon a kéziratod első verziója.
Kezdjünk is bele a tervezéssel és vázlatkészítéssel!
Először is oszlassuk el magunkban a kétségeket!
Amikor az emberek nem mernek belevágni egy könyv megírásába, mindig elő tudnak hozakodni valami meggyőzőnek látszó érvvel. Ezekben a cikkekben segítek eloszlatni a kételyeidet:
- Mi tart vissza a könyvírástól, regényírástól?
- Miért félek az írás elkezdésétől?
- Nem írok, mert félek, hogy nem tudok.
- Azért nem írod meg az ötleled, mert azt gondolod, nem elég eredeti? Akkor olvasd el ezt a bejegyzést! És ezt is, mert az első ötlet lehet, hogy klisés, de ezen könnyen lehet változtatni.
- Elég bátor vagy az íráshoz? Ez fontos kérdés, ugyanis az író minden esetben kiadja magát. Hogy mit is értek pontosan ez alatt, itt megtudhatod.
Ha már van ötleted, érdemes róla beszélni. Ezzel megelőzheted, hogy belecsússz egy klisébe, vagy egy logikai bakiba. Kérj tőlem konzultációt bátran, és segítek a kezdetektől.
Beszéljünk ihletről és tehetségről
- Kell-e ihlet az íráshoz? Rengetegen gondolják úgy, hogy az ihlet szent, hogy ihlet nélkül lehetetlen tollat ragadni. És legalább ugyanennyien vélekednek pontosan ellenkezőképp: hogy az írás munka. Ebben a cikkben ezt a dilemmát vizsgálom meg közelebbről.
- Könyvet akarok írni! – azaz miről írjak és honnan vegyem az ihletet?
- Kell-e tehetség az íráshoz? Sokan mondják, hogy az íráshoz tehetség kell, ebben a cikkben szeretném ezt a kijelentést körüljárni.
Ha szeretnéd, hogy az ötlettől egészen a végletekig fogja valaki a kezed, akkor bátran ajánlom neked a mentori rendszerem. Erről itt, illetve itt olvashatsz bővebben.
Így indulj neki! Tervezz, készíts vázlatot!
- Kétféleképpen írhatsz regényt: ösztönösen vagy tervezetten. Hosszabb válaszra vágysz? Olvass tovább! Mégis, hogyan kezdjek neki a regényírásnak?
- A szereplőid jellemét kidolgoztad? Ne felejts el feliratkozni a hírlevelemre, töltsd le ingyenesen a szereplő jellemrajzának kérdőívét!
- Tényleg kell tervezni? Szerintem ez egy nagyon fontos téma, érdemes elolvasnod ezt a bejegyzést is a tervezésről.
- Hogyan lesz a könyvötletből vázlat? Ha te is úgy vagy vele, hogy motoszkál benned valami történet, valami ötlet, valami csíra, de fogalmad sincs, hogyan lesz ebből könyv, ez a cikk neked való.
- Egy vendégposztban bemutatok neked néhány kezdő írót,egészen pontosan azt, hogy kinek milyen vázlatolási módszer jön be.
Szeretnél alapos és jól átgondolt vázlatot készíteni? Keress meg bátran ezzel kapcsolatban és konzultáljunk róla, akár személyesen, akár Skypeon. Iratkozz fel a hírlevelemre is, hogy ne maradj le egyetlen cikkemről se!
Remélem, hasznosnak találtad ezt az összegzést!. A következő bejegyzés február 5-én, pénteken érkezik, és a kutatás és helyszín témakörét öleli fel.
Írásra fel!
Ha még nem iratkoztál fel a hírlevelemre, kattints ide, hogy megkaphasd a legfrissebb híreket, értesülj az új blogcikkekről!
-
Akciós termék– KÖNYVTITKOK KLUB – Haladó regényíró tanfolyam, bérletOriginal price was: 90000 Ft.79900 FtCurrent price is: 79900 Ft.
-
– SZTORILABOR – NOVELLAÍRÓ KLUB20000 Ft
-
Akciós termék– Hogyan írjunk könyvet? (nyomtatott könyv) – 2. KIADÁSOriginal price was: 5910 Ft.5499 FtCurrent price is: 5499 Ft.